kostka brukowa

Kostka brukowa i jej czyszczenie

Kostka brukowa jest powszechnie stosowana w budownictwie. Jej największą zaletą niewątpliwie jest bardzo duża wytrzymałość na ruch pieszy i kołowy. Ponadto z estetycznego punktu widzenia wygrywa ze zwykłą płytą chodnikową. Dzięki temu jest chętnie wykorzystywana zarówno w przydomowych ogródkach, czy podjazdach, w miejskich ciągach pieszych i rowerowych, jak również w przemyśle. Jedyną wadą kostki brukowej, podobnie jak większości innych nawierzchni, jest duża podatność na zabrudzenia. Mycie kostki zwykłą wodą z węża ogrodowego nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Dlatego wyspecjalizowane firmy wykonują profesjonalne czyszczenie kostki brukowej.

Moc pary

Na kostce brukowej, w miejscu o dużym natężeniu ruchu, powstają różne trudne zabrudzenia. To nie tylko zwykły kurz i błoto przenoszone na podeszwach butów, ale również tłuste plamy, resztki jedzenia czy zwierzęce odchody. Do ich usunięcia potrzeba wyspecjalizowanego sprzętu. Jest nim profesjonalna myjnia parowa. Jak sama nazwa wskazuje, nie używa ona do mycia wody lecz gorącej, osuszonej pary. Ma ona nie tylko właściwości czyszczące, ale również dezynfekujące. Para pod ciśnieniem dociera nawet w najgłębsze zakamarki czyszczonej powierzchni, przez co jest niezwykle skuteczna. Użycie myjki parowej eliminuje także problem z odprowadzaniem brudnej wody, która pojawiłaby się przy korzystaniu z tradycyjnej myjki wysokociśnieniowej.

Mycie i impregnacja

Myjnia parowa jest bardzo skuteczna w czyszczeniu kostki brukowej. Kamień ma nierówną, chropowatą powierzchnię, szorowanie więc nie doczyściłoby każdego zagłębienia. Jednak domycie kostki brukowej i przywrócenie jej dawnego koloru to nie wszystko. Po wyczyszczeniu profesjonalne firmy pokrywają kostkę dodatkowo specjalnym impregnatem o właściwościach hydrofobowych. Dzięki niemu wilgoć i brud nie wsiąkają w kostkę. To sprawia, że nie tylko pozostanie ona czysta na dłużej, ale jej powierzchnia będzie zabezpieczona przed różnego rodzaju wykwitami wapiennymi, pleśnią czy grzybami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *