Czyszczenie parą

Czyszczenie parą – zalety i zastosowanie

Czyszczenie za pomocą gorącej pary wodnej ma wielu zwolenników. Jest coraz powszechniej stosowaną techniką czyszczenia i dezynfekcji. Stosowane jest zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Skutecznie usuwa nawet najcięższe zabrudzenia i wybija wszelkie bakterie oraz drobnoustroje.

Jak to działa?

Myjnie i myjki parowe (popularnie nazywane parownicami) wykorzystują rozgrzaną do temperatury ponad 100°C wodę, dzięki której wytwarzany jest strumień pary wodnej o niezwykłych właściwościach czyszczących i dezynfekujących. Jej działanie jest tak silne i skuteczne, że często czyszczenie obywa się bez użycia środków chemicznych. Kombinacja dwóch czynników – pary i wysokiej temperatury powoduje, że następuje bardzo głęboka penetracja brudu, aż do samego dna powierzchni, na której akurat się znajduje.

Czyszczenie myjnią parową jest ekologiczne, gdyż oszczędza wodę oraz zmniejsza zużycie środków chemicznych używanych zazwyczaj do czyszczenia. Z jednego litra wody można wytworzyć ponad 1700 litrów pary, a jest to ilość wystarczająca do wyczyszczenia całego mieszkania o niewielkim metrażu. Zużycie energii też jest małe, ponieważ potrzebna jest ona tylko do podgrzania wody w parownicy.

Zalety myjek parowych:

• Skuteczne i bardzo dokładne czyszczenie.

• Łatwe w obsłudze.

• Ekologiczne – małe zużycie wody, energii i środków chemicznych.

• Głęboka penetracja brudu – na każdej powierzchni (twardej lub miękkiej, takiej jak np. dywany czy tapicerka), łatwo jest usunąć zabrudzenia bez konieczności szorowania i polerowania.

• Oszczędność czasu – czyszczenie przebiega szybciej niż tradycyjnymi metodami.

• Oszczędność finansowa, dzięki rezygnacji z używania środków czyszczących.

• Nie powoduje podrażnień, nawet u małych dzieci i alergików.

Zastosowania myjek parowych

Może być stosowana w bardzo różnych miejscach. W gospodarstwach domowych do czyszczenia fug, podłóg, kafelków, okapów kuchennych, piekarnika, ceramiki łazienkowej czy armatury. Znajduje również zastosowanie w zakładach przetwórstwa spożywczego, hotelach, restauracjach, myjniach samochodowych, przy czyszczeniu elewacji czy maszyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *